سومین سمینار اسلامی تحقیق و توسعه اندیشه اسلامی

سومین سمینار اسلامی تحقیق و توسعه اندیشه اسلامی در روزهای ۱۸- ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۸ در دانشگاه ملی کوالالامپور، مالزی برگزار میگردد.

گروه الهیات و فلسفه  دانشگاه ملی مالزی همراه با انجمن بین‌المللی مسلمانان و متکلمان، سومین سمینار اسلامی تحقیق و توسعه اندیشه اسلامی را برگزار مینماید. این سمینار در مورد اندیشه اسلامی و مسائل مربوط به مسلمانان و اسلام بوده و در آن مسلمانان، محققین، دانشگاهیان هر پنج سال یکبار به بحث در مورد مسائل جهانی مربوط به اسلام و همتایان غیر مسلمان میپردازند.

محورهای سمینار شامل فلسفه اسلامی و الهیات، اسلام و نسل‌های آینده، اسلام و فرهنگ، اخلاق و اخلاق اسلامی و اسلام و جنسیت، اسلام و آموزش، اسلام و هنر، اسلام و حقوق و حقوق بشر، اسلام، قرآن و حدیث اسلامی، اسلام، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اسلام و هویت، اسلام و معنویت، اسلام و خاورمیانه، اسلام و انسان‌شناسی، اسلام، زبان و تمدن، اسلام در آسیا: مسائل معاصر – اسلام و علوم شناختی اسلام و علوم اسلامی در آفریقا: مسائل معاصر اسلام و علوم طبیعی و اسلام و جامعه‌شناسی، اسلام در غرب: مسائل معاصر اسلام و اقتصاد اسلامی و سایر ادیان، اسلام و جهانی‌سازی، مسائل اسلام و مسائل سیاسی و مسائل مربوط به محیط زیست میباشد.